26
Oca

Ev Sahibi Olmak İçin Yeni Fırsatlar

Ev Sahibi Olmak İçin Yeni Fırsatlar

Günümüzde insanlar yatırımlarını değerlendirirken daha çok gayrimenkulleri tercih etmektedirler. Bir ev sahibi olmak her zaman bir güvence olarak düşünülmüş ve birikimler değerlendirilirken bu nokta göz önünde bulundurulmuştur. Diğer taraftan insanlar için temel ihtiyaçlardan biri barınma ihtiyacıdır. Dolayısıyla bir ev sahibi olmak, kişiyi daha güvenli hissettirecektir. İstanbul gibi büyük şehirlerde ise konut sorunu yıllardır açığa çıkmış durumdadır. Sürekli artan nüfus, zaten kalabalık olan şehri içinden çıkılmaz bir hale sürüklemektedir. Konut ihtiyacı her zamankinden çok gözlenmektedir. Son yıllarda artan bir sayıda devam eden kentsel dönüşüm projeleri hem konut sorununa çözüm olmak, hem de şehircilik anlamında sağlıklı bir yapılanma sağlamak amacıyla devam etmektedir.

İstanbul gerek tarihi dokusu gerekse de doğal güzellikleriyle dünyanın güzel şehirlerinden biridir. Ancak insan faktörü kaynaklı sorunları maalesef artmaktadır. Günümüzde hızla akıp giden şehir hayatı insanlar üzerinde bir baskı, stres unsuruna dönüşebilmektedir. İstanbul ise bu konuda maalesef pek parlak bir şehir sayılmaz. Yine de İstanbul’da da nezih yerler bulmak mümkün. Anadolu Yakası’nın gözle ilçesi Maltepe yeni konut projeleriyle öne çıkmaktadır. Maltepe satılık lüks rezidans projelerinde kendini göstermektedir. Bunun yanında Maltepe dendi mi akla gelen yerlerden biri de Dragos olmaktadır. Gerek konumu, gerek sahile yakınlığı gerekse eşsiz manzarasıyla bir tercih noktasıdır. İlçenin diğer yerlerinde olduğu gibi Dragos yeni inşaat projeleri kapsamında birçok alternatif sunmaktadır.

İnsanlar ev sahibi olmaya karar verdiklerinde, birikimleri yeterli olgunluğa ulaştığında harekete geçerler. Bu anlamda titiz bir çalışma yürütmeleri gerekecektir. Her şeyden önce nasıl bir yerde yalamak istediklerini açıklığa kavuşturmaları gerekecektir. İş yerine yakın bir yer mi, merkezi bir yer mi, geniş alanda kurulmuş ferah bir yer mi? Hepsini bir arada bulmak çoğu zaman zor olmaktadır. Ancak Kayım Rezidans Dragos projesiyle ev tercih faktörlerinin hepsini ihtiyaç sahiplerine sunmaktadır. Kararsız kalmış, neyi nasıl seçmesi gerektiği konusunda tereddüt yaşayanlar değerlendirebilecekleri bir proje olarak önümüzde durmaktadır. Ev sahibi olmak için ilk adım atıldığında tüm bu değişkenler hesaplanmalıdır.